Elektronické aukce představují pro domácnosti určité nebezpečí

Elektřinu nebo plyn pro domácnosti levněji, nejvýhodnější ceny v daném čase na trhu, úspory až v řádech desítek procent. Podobnými nabídkami přitahují svou pozornost elektronické aukce dodávek energií.

Počet elektronických aukcí, ve kterých odběratel může „vydražit“ elektřinu nebo plyn v poslední době vzrůstá. Zpočátku se do nich zapojovali podniky a orgány veřejné správy, dnes jsou však přístupny i běžným domácnostem. Elektronické aukce probíhají v elektronické aukční síni, kde zákazník on-line sleduje nabídky jednotlivých dodavatelů. Ti se pro získání přízně zákazníka předhánějí v nejnižších nabídkách. Je to bezesporu lákavá představa avšak je dobré znát, jaké možné háčky a nebezpečí obnáší.

Pro obchodování na aukci by se dražitel měl bezesporu do určité míry orientovat v předmětné problematice, což je nezbytné nejen pro správné vyhodnocení jednotlivých nabídek. Svým rozhodnutím na sebe přebírá i související riziko, které může spočívat např. v tom, že cena za kterou energii v určitý den nakoupí, bude platit beze změny po určitou dobu (zpravidla je smlouva podepisována na dva roky), a to i když v tomto období bude jinak na trhu ostatním zákazníkům cena klesat.

Dalším úskalím může být fakt, že účastník elektronické aukce v jistém smyslu tzv. „kupuje zajíce v pytli“. Mění totiž svého spolehlivého dodavatele energie za nového, kterého vybírá pouze podle jediného hlediska – ceny nabízené v jednom konkrétním okamžiku. Ta ale sama o sobě vypovídá o kvalitě, postavení na trhu, serióznosti, pověsti, obchodních podmínkách a budoucí perspektivě dodavatele pramálo. Přitom by za normálních okolností tyto faktory odběratel jistě zohledňoval. Každý by si měl dále uvědomit, že změnou dodavatele nevratně přichází o veškeré výhody a bonusy, které byl dlouhodobě zvyklý využívat a které pak už nemusí mít nikdy k dispozici. Proč je to tak důležité? Praktický přínos těchto výhod pro rodinný rozpočet totiž plně doceníme, až když o ně přijdeme. Málokdo si navíc uvědomuje, že jejich správným využitím lze mnohdy ušetřit více než u samotné ceny energie.

Výhody a bonusy, o které můžete změnou dodavatele přijít:

  • sleva 6,5 % na odběr zemního plynu
  • slevy pro rodiny s dětmi na odběr zemního plynu
  • slevy pro seniory a držitele průkazu ZTP/P na odběr zemního plynu
  • opravy plynových spotřebičů ZDARMA nebo se slevou, platí při prodloužení smlouvy týkající se dodávky zemního plynu od Pražské plynárenské
  • vyplacení 1,1 % přeplatku
  • výhody Zákaznické karty, prostřednictvím které lze čerpat slevy u více než 90 partnerů zapojených do věrnostního programu (například až 12% slevy u renomovaných cestovních kanceláří, slevy spojené s návštěvou divadel, sportovních a relaxačních zařízení, restaurací, vybraných obchodů apod.
  • slevy na nákup plynových spotřebičů a souvisejících služeb až 32 %
  • bezplatné zapůjčení detektoru úniku zemního plynu
  • slevy 10 % na CNG, platí pro držitele CNG karty

Přechodem k jinému dodavateli může dojít také ke zhoršení dostupnosti, rozsahu a kvality obsluhy (obchodní kanceláře, Zákaznická linka,...), na kterou jste zvyklí.

Doporučujeme, abyste nabídky vždy zvažovali velmi pečlivě a ve všech souvislostech.

S veškerými dotazy se můžete obracet na naše pracovníky, kteří jsou Vám k dispozici na telefonním čísle 800 134 134,  840 555 333 nebo na e-mailu callcentrum@ppas.cz.

Kontakty

Zákaznická linka / Pomoc24:

800 134 134 - ZDARMA

840 555 333

Volání ze zahraničí:

+420 267 175 333

Pohotovost:

1239

AXA ASSISTANCE karta:

272 101 092

Napište nám:

callcentrum@ppas.cz

Stavte se u nás:

Rezervace na přepážku

Přidejte si nás:

facebook

eru

Energetický regulační úřad

www.eru.cz

Všechny kontakty
10.01.2019
Večerní Prahou aneb po stopách plynových lamp s Pražskou plynárenskou už tuto sobotu 12. 1. 2019! Tentokrát...
21.12.2018
Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o úpravě provozní doby v pondělí 31.12.2018....
30.11.2018
Naši lampáři rozvěcují v adventu nejen Karlův most Stejně jako v předchozích letech i letos máte možnost...
27.11.2018
  Dne 26. 11. 2018 proběhlo losování výherců naší soutěže se Zákaznickou kartou, která probíhala v termínu od...
Rozhodli jsme se podporovat projekt "Zajíček na koni", protože si myslíme, že snažit se jízdou na koni...
Dlouhodobě podporujeme Nadaci policistů a Hasičů. Nadace pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a...
Pražská plynárenská podporuje sbor nevidomých a slabozrakých ČR, který pořádá koncerty po celé České...
Díky Pražské plynárenské a její spolupráci s Pražskými službami,  mohou Pražané denně potkávat ekologicky...

©2002-2017
Pražská plynárenská , a.s.